اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

 اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اعتماد به نفس به معنای آگاهی از توانایی های خود است. برای افزایش اعتماد به نفس بهتر است عقاید دیگران در مورد خودتان را دور بریزید

. یا اینکه از عقاید خودتان دفاع کنید. نوزاد که به دنیا می آید دارای اعتماد به نفس خوبی است. اما تجربه هایی که به دست می آورد باعث افزایش یا کاهش این ویژگی می شود. اعتماد به نفس به معنای قبول و پذیرش خودتان است. اگر فردی در کاری تبحر داشته باشد، می تواند آن کار را به خوبی انجام دهد. پس در ارائه آن کار دچار نقصان نخواهد شد.

برای بالا رفتن اعتماد به نفس راهکارهایی  را باید رعایت کرد.

۱-در مکانی که وارد می شوید بهترین جا را برای خود انتخاب کنید که نشان دهید لایق بهترین مکان هستید.
۲- به خودتان احترام بگذارید.

۳- رویاهای بزرگ داشته باشید و با اعتماد به نفس بالا برای تحقق رویاهایتان تلاش کنید. زیرا برای به دست آوردن هر چیزی در دنیا نیاز است که ابتدا نقشه ذهنی داشته باشیم. یکی از مواردی که می توان برای آن نقشه ذهنی داشت این است که در فکرآن باشیم که عزت نفس  خود را بالا ببریم.
۴-قابلیت های ذهنی، جسمی و اجتماعی خود را بالا ببرید. مثلا  اطلاعات عمومی خود را بالا ببرید تا بتوانید در میهمانی ها، مجا لس در مورد موضوعات مورد بحث نظر بدهید.


۵- شنونده خوبی باشید. یعنی سعی نکنید  به زور خود را ثابت کنید. کسانی کهعزت نفس  خوبی دارند دائما در صدد یاد گرفتن هستند و آنهایی که اعتماد به نفس پایینی دارند به زور می خواهند ثابت کنند که دارای معلومات هستند.
۶- طرز ایستادن افراد نشان دهندهاین ویژگی می باشد . راست قامت باییستید. از شل و ول ایستادن دوری کنید.
۷- ویژگی های مثبت خود را مرور کنید تا از درون آگاهی یابید که اعتماد به نفس عالی دارید.

۸- به جای اینکه سعی در راضی نگه داشتن دیگران داشته باشید سعی کنید خودتان را راضی نگه دارید. مثلا برای خودتان وقت بگذارید با خودتان خلوت کنید. به داشته هایتان فکر کنید. از زندگی لذت ببرید.
۹- به جای وابستگی به مال و دارایی به دانسته ها و اعتبار خود افتخار کنید.
۱۰کمال گرایی را در خود کاهش دهید

مشاوره و روانشناسی اقدسیه – ۰۲۱۲۶۱۳۵۵۴۲-مشاوره تلفنی و حضوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *