ازدواج سنتی یا مدرن؟

ازدواج سنتی یا مدرن؟
تفاوت ازدواج های سنتی و مدرن ؟
آیا جوانها بیشتر مایلند ازدواج سنتی داشته باشند یا حق انتخاب با خودشان باشد؟
کدام شیوه ازدواج امروزه بهتر و منطی تراست؟

حسن ها و معایب ازدواج سنتی؟
ازدواج سفید چیست؟
یا هم باشی ، با هم بودن و زندگی کردن بدون ثبت قانونی ازدواج
تا چند سال پیش تقریبا تمام آنها یک مسیر مشخص داشت.که همان ازدواج سنتی به روش معرفی می باشد. به عبارتی اشخاصی همیشه بودند که باعث و بانی کارهای خیر بوده و با در اختیار داشتن لیستی از جوانهای مجرد آنها را به خانواده ها معرفی می کردند و چون این افراد در محله و فامیل شناخته شده بودند ،والدین با ضمانت ایشان فرزند خود را آماده کرده و اغلب نیز با تشکیل خانواده و طی مراحل زندگی با کسب آرامش نسبی و تولد بچه های متعدد خود را پایبند به زندگی دانسته و در کنار خانواده و همسر عمری را سر می کردند و با مسائل و مشکلات زندگی منطقی و متواضعانه برخورد کرده و با وساطت بزرگان و ریش سفیدان فامیل اختلافات مابین خود را حل کرده و همیشه سعی در سازندگی و رفاه آینده خانواده بودند.
ازدواج
ازدواج

البته این نوع ازدواج ها امروزه خیلی کمتر شده و علت های مختلف دارد:

تجملات  زندگی ، زیاده خواهی ، چشم و هم چشمی ، تنوع طلبی نشعت گرفته از ارتباطات اجتماعی غلط و برنامه های دیکته شده از طرف فضاهای مجازی و اینترنت ، عدم درک متقابل ، حرمت نزاشتن به حرفهای بزرگ ترها می توانند نمونه هایی از علل کمتر شدن ازدواج های سنتی باشد.
این روزها متاسفانه حرمت و احترام و ساختار واقعی خانواده زیر سوال رفته و جایگاه اصلی خود را از دست داده اند .
وقتی صحبت از تشکیل خانواده می شود قبل از ترسیم یک خانواده پاک و موفق در ذهن جوان سوالاتی مانند:عشق و محبت پاک،مسائل اقتصادی ، تفاهم،خیانت،طلاق،و خلاصه مشکلات و بدی های زندگی در ذهن او ترسیم می شود. و این یک فاجعه است  چون اگر جوانها در موقع مناسب سنی تن به تشکیل خانواده ندهند خواهی نخواهی اجبارا به کارهای بزه و نامناسب و خلاف شرع روی آورده و باعث بوجود آمدن جامعه ای ناامن و خلاف را پدید می آورند.

ازدواج مدرن:

در این نوع از ازدواج پسر و دختر در محیطی خارج از خانه آشنا شده و پس از طی دورانی کوتاه وابستگی عاطفی بین آنها برقرار می شود و منجر به ادامه ارتباط و دیدارهای بعدی می شود. حال اینجا این ارتباطات دو شاخه می شود در شاخه اول پس از آشنایی و شناخت کامل دختر خانواده خود را در جریان گذاشته و از پسر میخواهد جهت خواستگاری و بقیه موارد با خانواده خود هماهنگی کرده و طبق سنت مراحل را انجام دهند.
در شاخه دوم آنقدر این ارتباط ادامه پیدا کرده که خدای نکرده منجر به مسائلی می شود که نه دخت رنه پسر جرات بازگو کردن مسئله را به خانواده ها را ندارندو سالیان سال با همین کش و قوس ها گذشته و آنقدر برای هم عادی می شوند که دیگر انگیزه ای مخصوصا در پسر ها برای ازدواج و تشکیل خانواده نیست و آنموقع است که دخترها بیشتر ضربه و صدمه می خورند. و دوران افسردگی و مصرف داروهای جایگزین شروع می شود.
ازدواج چه از نوع سنتی یا مدرن آن بسیار زیبا و خداپسندانه است ولی به شرط آنکه با شناخت کامل و کافی باشد نه از روی هوا و هوس و عشق های پوچ. توصیه بنده بعنوان کارشناس مشاوره ازدواج مراجعه به یکی از مراکز مشاوره و دادن تست های مربوطه و گرفتن چند جلسه مشاوره می باشد تا انشالله  با خیال راحت وارد زندگی مشترک شوید . به امید خوشبختی و عاقبت به خیری همه جوانان
مرکز مشاوره اقدسیه – مشاوره تلفنی و حضوری ۰۲۱۲۶۱۳۵۵۴۲

3 دیدگاه در “ازدواج سنتی یا مدرن؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *